Ta strona używa cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Ważne wydarzenia

 

Międzynarodowe seminarium poświęcone dr. Januszowi Korczakowi - Genewa

 

Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka zaprosiło Jolantę Graczykowską do wzięcia udziału w seminarium poświęconym Januszowi Korczakowi: „ Ku edukacji włączającej- Janusz Korczak i Konwencja Praw Dziecka”. Seminarium odbyło się 31 maj 2014 w siedzibie Polskiego Przedstawicielstwa przy ONZ.

Jolanta Graczykowska wygłosiła przemówienie: „  Original Play w rozwiązywaniu problemu dyskryminacji w życiu dzieci”.

 

Original Play® w rozwiązywaniu problemu dyskryminacji w życiu dzieci

 

 

 

Projekt „The Sanctuary Alliance”

 

Projekt „The Sanctuary Alliance” dr O. Freda Donaldsona, prezentujący wyjątkowość idei i praktycznego zastosowania Original Play® przedłożony został Sekretarzowi Generalnego Gabinetu ONZ do Spraw Przemocy nad Dziećmi i zaakceptowany jako projekt wspierający działania w eliminowaniu przemocy nad dziećmi.

 

 

III Ogólnopolska Konferencja Naukowo- Szkoleniowa w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie, poświęcona „Komunikacji i interakcji w pracy z osobami autystycznymi i Zespołem Aspergera” (kwiecień 2016)

 

Jolanta Graczykowska wygłosiła wykład „Original Play (Zabawa Pierwotna) w budowaniu relacji z dzieckiem autystycznym” oraz poprowadziła warsztat „Jak komunikować się z dzieckiem autystycznym?- Original Play w praktyce”.

 
 

II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w  PEDAGOGIUM Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie na temat: Ile dobrego jest w człowieku ? Sieroctwo-emanacje dobra czy zła?” (czerwiec 2016)

 

Jolanta Graczykowska wygłosiła wykład: „Jak kochać dziecko?- Original Play (Zabawa Pierwotna) w budowaniu i wzmacnianiu poczucia bycia kochanym”.

 

 

Rekomendacja Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli


Program Original Play® otrzymał w Polsce rekomendację Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie.

 

Honorowy Patronat Polskiego Komitetu ds. UNESCO

 

Jolanta Graczykowska Original PlayPolski Komitet ds. UNESCO objął honorowym patronatem projekt „Edukacja dla pokoju- Międzynarodowa Szkolna Wymiana Dzieci w ramach programu Original Play®” (2009 r.). Celem projektu jest integrowanie dzieci europejskich w duchu wspólnoty i nauka komunikowania się bez agresji, przemocy i lęku.
Konferencje i seminaria


Program Original Play® prezentowany był na konferencjach i seminariach:

 

Projekt szkolny "Original Play®"( Polska- Austria)

 

02 - 06.06.2008

Miejsce: Warszawa.

Organizatorzy: Centrum Promocji Original Play®, Jolanta Graczykowska i Szkoła Podstawowa Nr 92 w Warszawie oraz Steve Heitzer, Austria

Cel projektu: Kreowanie poprzez zastosowanie programu „Original Play”® więzi i poczucia przynależności pomiędzy dziećmi z Austrii i Polski. Integrowanie dzieci z krajów europejskich.

To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie w Europie, które pokazuje, że dzięki „Original Play”® możliwe jest szybkie niwelowanie barier językowych, kulturowych oraz tworzenie podstawowych, niezbędnych warunków dla rozwoju pokoju na świecie.

Przez kilka dni dzieci z Polski i Austrii uczestniczyły w Warszawie, w zajęciach „Original Play”®. Wspólna zabawa stworzyła fizyczne i psychologiczne warunki do tego, by dzieci dwóch różnych narodowości poczuły się bezpiecznie, by szybko zapomniały o dzielących je różnicach.

Bawiąc się bez potrzeby rywalizacji, konkurowania, walki, dzieci szybko nawiązały ze sobą przyjazne relacje. W tym niezwykłym, trudnym do opisania słowami doświadczeniu rzeczywistość była taka sama dla wszystkich- dawała poczucie bezpieczeństwa, akceptacji, jedności, przepojona była radością z bycia razem i współdziałania. Spotkanie to było potwierdzeniem słów dr Freda Donaldsona: „ Pokój jest w zabawie dzieci”.

 

 

Projekt szkolny "Original Play®"( Austria - Polska)

 

27 - 31. 10. 2008

Miejsce: Austria.
Organizatorzy: Steve Heitzer, Austria; Centrum Promocji ORIGINAL PLAY, Jolanta Graczykowska, Szkoła Podstawowa Nr 92 w Warszawie.

 

 

Projekt szkolny "Original Play®"( Polska- Austria- Niemcy- Włochy)

 

25- 30.10.2009, Warszawa

Miejsce: Warszawa

Organizatorzy: Centrum Promocji Original Play®, Jolanta Graczykowska i Szkoła Podstawowa Nr 92 w Warszawie oraz Steve Heitzer/ Austria, Petra Winterer/ Niemcy, Mathias Stuflesser/ Włochy

Centrum Promocji ORIGINAL PLAY organizuje kilkakrotnie w roku Międzynarodowe Praktyczne Seminaria Original Play® w których uczestniczą specjaliści z całego świata: USA, Austrii, Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Włoch, Norwegii, Grecji, Belgii, Singapuru i Bahrajn.

 

Projekt szkolny "Original Play®"( Polska- USA- Austria- Niemcy)

   
07- 11.05.2012, Warszawa
Miejsce:
Warszawa
Organizatorzy: Centrum Promocji Original Play®, Jolanta Graczykowska i Szkoła Podstawowa Nr 92 w Warszawie oraz Suellen Inwood/ USA, Petra Mille/ Austria, Petra Winterer/ Niemcy
   

 

 Projekt szkolny Original Play® (USA- Polska)

 

30.10- 06.11.2013, Warszawa
Miejsce: Easton Country Day School, USA
Organizatorzy: Easton Country Day School, Suellen Inwood/ USA; Społeczne Gimnazjum Nr 55 i Społeczne Liceum Nr 7/ Warszawa; Centrum Promocji ORIGINAL PLAY, Jolanta Graczykowska

 

 

MIĘDZYNARODOWE PODSTAWOWE SEMINARIUM "ORIGINAL PLAY"®

 

Warszawa, 20- 22. 10. 2008

 

 

MIĘDZYNARODOWE PODSTAWOWE SEMINARIUM "ORIGINAL PLAY"®

 

Warszawa, 8- 10. 12. 2008

 

 

MIĘDZYNARODOWE PODSTAWOWE SEMINARIUM "ORIGINAL PLAY"®

 

Warszawa, 30.03 - 01.04. 2009