Ta strona używa cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.

Kontakt

Centrum Promocji ORIGINAL PLAY

mgr Jolanta Graczykowska
jola@originalplay.pl
tel.: 0-602 318 464

 

 

mgr Jolanta Graczykowska
jola@originalplay.pl

 

Jolanta Graczykowska Original Play

mgr Jolanta Graczykowska - oficjalny przedstawiciel i koordynator programu Original Play® i "The Sanctuary Alliance" w Europie (autorskiego programu i projektu dr Freda Donaldsona ). Posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne w zakresie wczesnej edukacji dziecka. Ukończyła Podyplomowe Studium Polityki i Zarządzania Oświatą. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy nauczycielskiej i terapeutycznej z dziećmi, z różnymi wyzwaniami edukacyjnymi i rozwojowymi: agresją, nadpobudliwością psychoruchową (ADHD), autyzmem, dysleksją, problemami rozwoju psychoruchowego, opóźnieniem rozwoju intelektualnego. Posiada duże doświadczenie w pracy terapeutycznej w ramach turnusów terapeutyczno-rehabilitacyjnych dla dzieci. Współpracuje ze szkołami wyższymi. Jest autorką naukowych publikacji w temacie Original Play.

 

Uczestnikami jej zabaw są dzieci i dorośli, niezależnie od ich wieku, poziomu rozwoju psychofizycznego, uwarunkowań kulturowych i językowych, statusu społecznego. Bawi się z dziećmi specjalnej troski, z dziećmi ulic, ofiarami przemocy oraz z więźniami. Bawiła się z około 10 tys. dzieci w różnych częściach świata. Organizuje i prowadzi warsztaty oraz szkolenia Original Play dla rodziców, profesjonalistów w zakresie edukacji, medycyny, biznesu, osób zajmujących się profesjonalną pomocą dzieciom i dorosłym.

 

dr O. Fred Donaldson
ofreddybear@aol.com


O.Fred Donaldson, Ph. D.  - autor nowatorskiego programu "Original Play®", światowej sławy specjalista w zastosowaniu pierwotnej zabawy jako alternatywy dla walki, agresji, wykorzystywania; międzynarodowy konsultant do spraw edukacji. Program "Original Play®" jest rezultatem jego 30 - letnich badań nad zachowaniami dzieci, dorosłych oraz dzikich zwierząt w zabawie.


Fred Donaldson stworzył termin "Original Play®" i pierwszy dokonał opisu tego procesu .  Jest autorem książki Playing by Heart:The Vision and Practice of Belonging, nominowanej do Nagrody Pulitzera oraz autorem The Sanctuary Alliance - projektu wprowadzanego i realizowanego w wielu miejscach na świecie.


Fred Donaldson był profesorem Universities of Washington and California State Hayward oraz California School of Professional Psychology. Obecnie prowadzi wykłady i warsztaty w Stanach Zjednoczonych i, w wielu krajach na całym świecie dla różnorodnych organizacji, instytucji, grup ludzi.
Do tej pory pracował między innymi z dziećmi specjalnej troski, wśród społeczności zróżnicowanych kulturowo, z gangami, dziećmi ulic, pokazując im inny świat niż prześladowania i agresja.

 

APPRENTICE (PRAKTYKANCI) W ORIGINAL PLAY®/ POLSKA

Dorota Liss
tel. 509292173
e- mail: lissdorota@gmail.com
rejon: woj. pomorskie

 

Agata Godawa
tel. 512 448 192
e- mail: atagodawa@wp.pl
rejon: woj. mazowieckie